5 טיפים לאכילה שמקדמת אורח חיים בריא

אורח חיים בריא, הכולל אכילה בריאה ונכונה, הוא הסוד לאיזון הגוף ולשמירה על כל המערכות שלו. מי שחיים לפי 5 עקרונות המובאים כאן, יאכלו נכון ויסייעו לגוף לעבוד ביעילות
 • ליאת ברנט ואורלי פלאי-ברונשטיין
 1. אוכלים את האוכל כמו שהוא - כלומר נמנעים מאכילה של אוכל מעובד, עד כמה שאפשר. אוכלים את המזון בצורתו המקורית, למשל: ירקות ופירות עדיפים על קרקרים ומאפים, תירס טרי עדיף על פופקורן מתועש, גריסים שלמים עדיפים על קמח חיטה (= קמח לבן) וכך הלאה.
 2. אוכלים יותר פירות, ירקות וצמחים - לא חייבים להיות צמחונים או טבעונים ב-100%, אבל מחקרים קובעים כי תזונה מבוססת צומח, עדיפה על תזונה המבוססת על חלבון מהחי. אם אוכלים חלבון מן החי, אוכלים ממנו בכמות מתונה ובוחרים בחומרי גלם שגודלו בצורה טבעית, ככל הניתן. למשל: תוצרת ממשק אורגני, היישר מהמגדלים עצמם וכך גם מבטיחים אכילה עונתית של הפירות והירקות שלנו.
 3. אוכלים לאט ובהקשבה לגוף שלנו - לועסים היטב ומנסים להאט את קצב האכילה ככל הניתן. העיכול של המזון יהיה בהכרח קל יותר, כי פירוק האוכל מתחיל כבר בחלל הפה, במגע של האנזימים, הנמצאים ברוק שלנו עם האוכל. בסופו של דבר זה גם מכתיב אכילה מתונה יותר.
 4. מהדקים את הלו״ז של חלון האכילה - מחקרים מצביעים על כך שעדיף לצמצם את שעות האכילה לחלון בן 8-12 שעות. כדאי לשאוף לצום לילה של 12 שעות לבריאות טובה יותר ולעיכול נכון. כמו כן, נסו להימנע מאכילה 3 שעות לפני השינה.
 5. שותים מים בכל הזדמנות עם הקימה בבוקר, בין הארוחות, לצד כוס קפה ועוד. בזמן הארוחה, כדאי ללגום מים במתינות ולא להתמלא “בכאילו” משתיית מים מוגזמת… זה, לא עוזר לנו כלל!

קטגוריות

תגובות (2)

Avatar

  Avatar
  ליכטיג

  מצויין. התובנות הבאות מעקב אחרי תורת המזון של קונפוציוס ואחריו האזורים הכחולים. ולהבין שחדר כושר זה לרוב ביזבוז זמן

   Avatar
   מערכת Foody

   תודה רבה על דבריך